Manufacturer of a wide range of products which include digital printed pouches and digital printed without cylinder pouch.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Pouch Type | Three Side Seal Pouch |
| Material | Metalized Film |
| Capacity | 500g |
| Pouch Capacity | 250 g |
| Type of Pouch | Flat Pouch |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Usage | Food Packaging |
| Base Material | PET |
| Pouch Size | 8*12 inches (Multiple Sizes Available) |
| Pouch Finish | Glossy |
| Surface Finish | Glossy |
| Bag Pattern | Stand Up |
| Application | Food Packaging |
| Country of Origin | Made In India |
| Printing Type | Rotogravure |
| Printing Technique | Digital |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | Metalized Film |
| Pouch Type | Three Side Seal Pouch |
| Capacity | 250g |
| Pouch Capacity | 200 g |
| Type of Pouch | Standup Pouch |
| Printing Type | Offset Print |
| Closure Type | Zipper / Slider |
| Base Material | LDPE |
| Pouch Size | 6*4 inches (Multiple Sizes Available) |
| Printing Technique | Digital |
| Pouch Finish | Glossy |
| Surface Finish | Glossy |
| Bag Pattern | Three Side Seal |
| Feature | Recyclable |
| Country of Origin | Made In India |
| Usage | Food Packaging |
| Application | FMCG Products Packaging |
Minimum order quantity: 2000 Piece
Keshav Chavan (Proprietor)
Guru Dattatreya Polypack
4th E Cross, No.16, Ground Floor, Vinayakanagar, Kamakshipalya
Bengaluru - 560079, Karnataka, India