Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer standup zipper pouch, parota packing pouch, silver foil pouch, idpe industrial packing pouches, cooker gasket ldpe packing pouch and center seal pouches.
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 250 g |
| Pouch Type | Stand-up Pouch |
| Printing & Customization | Custom Printed |
| Pouch Finish | Glossy |
| Pouch Lamination | Multi Layer Lamination |
| Closure Type | Zipper |
| Material | Plastic |
| Pouch Size | 6*4 inches (Multiple Sizes Available) |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Size | Different Size Range |
| Grade | Food |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Waterproof | Yes |
| Pouch Pattern | Printed |
| Design | Plain |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Pouch Type | 3-Side Seal Pouch |
| Capacity | 0.5 Kg |
| Base Material | LDPE |
| Application | Food Packaging |
| Pouch Lamination | ldpe |
| Size | 6*4 inches (Multiple Sizes Available) |
| Type of Pouch | Pillow Pouch |
| Closure Type | Heat Seal |
| Printing & Customization | Custom Printed |
| Packaging Size | 5 x 7 in |
| Pouch Pattern | Printed |
| Pouch Finish | Glossy |
| Finish | Matte Finish |
Minimum order quantity: 60 Kg
₹ 375 / Kg Get Latest Price
| Pouch Type | Three Side Seal |
| Material | PET MET PET |
| Capacity | 100 g |
| Base Material | PET (Polyester) |
| Type of Pouch | Standup Pouch |
| Application | Food Packaging |
| Closure Type | Zipper / Slider |
| Pouch Lamination | Single Layer Lamination |
| Usage | Snacks, Coffee |
| Surface Finish | Metallic |
| Pouch Pattern | Plain |
| Available Colors | Silver |
| Country of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Material | LDPE |
| Pouch Size | 8×10 inch |
| Application | Industrial Spare Parts Packaging |
| Pouch Style | Flat |
| Closure Type | Open Top |
| Usage Application | Electronic Parts |
| Type of Pouch | Flat Pouch |
| Pouch Pattern | Printed |
| Pouch Lamination | Double Layer Lamination |
| Print Type | Single Color Print |
| Special Features | Food Grade |
| Pouch Finish | Glossy |
| Recyclability | Recyclable |
Minimum order quantity: 60 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Cooker Type | Packing cover |
| Material | LDPE |
| Cooker Capacity | 2 L |
| Pouch Type | 3-Side Seal Pouch |
| Pouch Size | 6×8 inch |
| Capacity | 1 Kg |
| Base Material | LDPE |
| Application | Industrial Spare Parts Packaging |
| Brand Compatibility | Prestige |
| Pouch Style | Flat |
| Diameter | 150 mm |
| Closure Type | Open Top |
| Shape | Round |
| Usage Application | Food Packaging |
| Type of Pouch | Flat Pouch |
| Pouch Pattern | Printed |
| Pouch Lamination | Single Layer Lamination |
| Pouch Color | Transparent |
| Print Type | Flexo Print |
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Special Features | Food Grade |
| Recyclability | Recyclable |
| Pouch Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 60 Kg
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Material | PET+LDPE |
| Pouch Capacity | 250 g |
| Application | FMCG Products Packaging |
| Closure Type | 3 side seal pouch |
| Printing Type | Rotogravure |
| Usage | Industrial, Detergent |
| Minimum Order Quantity | 200 |
| Base Material | LDPE |
| Pouch Pattern | Printed |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Pouch Finish | Glossy |
| Pouch Lamination | Double Layer Lamination |
| Surface Finish | Glossy |
| Bag Pattern | Center Seal |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 120 µm |
| Material | PET+LDPE |
| Pouch Type | Three Side Seal |
| Base Material | Polyethylene (PE) |
| Application | Meat Vacuum Packaging |
| Barrier Type | Medium Barrier |
| Closure Type | Open Top |
| Capacity | 1 kg |
| Pouch Size | 8*12 inches (Multiple Sizes Available) |
| Pouch Pattern | Printed |
| Printing | Printed |
| Packaging Type | Bag |
| Freezer Safe | Yes |
| Food Grade | Yes |
| Country of Origin | Made In India |
| Color | Transparent |
Minimum order quantity: 200 Kg
Keshav Chavan (Proprietor)
Guru Dattatreya Polypack
4th E Cross, No.16, Ground Floor, Vinayakanagar, Kamakshipalya
Bengaluru - 560079, Karnataka, India