Leading Manufacturer of transparent polythene cover and plastic packaging bag from Bengaluru.
₹ 175 / Kilogram Get Latest Price
| Size | 9x12 in |
| Pouch Type | Flat Pouch |
| Thickness | 200 Gauge |
| Printing Type | Printed |
| Material | Polythene |
| Size (W x L) | 6 x 8 inch |
| Capacity | 250g |
| Bag Type | plastic cover |
| Application | Food Packaging |
| Color | Transparent |
| Pattern | Printed |
| Is It Water Proof | Water Proof |
| End Use | Packaging |
| Pouch Features | Window |
| Pouch Lamination | single layer |
| Pouch Finish | Glossy |
| Mode of Supply | Pouches |
| Sealing Type | 3-Side Seal |
| Features | Dirt Resistant |
| Usage | Packaging |
Minimum order quantity: 60 Kilogram
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Material | LDPE |
| Capacity | 1 kg |
| Bag Type | Flat |
| Closure Type | Open Top |
| Usage | Food Product |
| Printing | Printed Single Color |
| Color | Transparent |
| Feature | Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 10 inch |
Minimum order quantity: 60 Kg
Keshav Chavan (Proprietor)
Guru Dattatreya Polypack
4th E Cross, No.16, Ground Floor, Vinayakanagar, Kamakshipalya
Bengaluru - 560079, Karnataka, India