Providing you the best range of customised paper bag, paper poly bags and handmade paper bags with effective & timely delivery.
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Paper Type | Kraft Paper |
| Size (H x L x G) | 14 x 10 x 4 Inch |
| Paper Thickness (GSM) | 150GSM |
| Handle Type | Rope Handle |
| Lamination | No Lamination |
| Printing | Customised |
| Capacity | 5kg |
| GSM | 150 |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Shopping |
| Brand | Guru Dattatreya Polypack |
| Printing Colour | Single Colour |
| Minimum Order Quantity (MOQ) | 1000 Pcs |
| Material | Paper |
| Product Type | Customised Paper Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Paper Material | Duplex Board |
| Printing | Printed |
| Size (H x L x G) | 16 x 12 x 4 in |
| Paper Thickness (GSM) | 170 GSM |
| Handle Type | Rope Handle |
| Capacity | 5kg |
| GSM | 150 |
| Color | Black |
| Brand | Guru Dattatreya Polypack |
| Usage/Application | Packaging |
| Lamination | Matt Lamination |
| Primary Application | Shopping |
| Material | Paper |
| Product Type | Paper Poly Bags |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Paper Material | Kraft Paper |
| Size (L x W x G) | 12 x 16 x 4 Inch |
| Paper Thickness | 120 GSM |
| Size | all |
| Handle Type | Rope Handle (Dori) |
| Capacity | 2kg |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Shopping |
| Product Type | kraft paper |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Keshav Chavan (Proprietor)
Guru Dattatreya Polypack
4th E Cross, No.16, Ground Floor, Vinayakanagar, Kamakshipalya
Bengaluru - 560079, Karnataka, India