Pioneers in the industry, we offer pp woven laminated bag from India.
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Bag Capacity | 50 kg |
| Bag Thickness | 110 gsm |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Lamination Side | Outside Lamination |
| Bag Width | 80 cm |
| Shape | Rectangular |
| Bag Length | 110 cm |
| Storage Capacity | 50 Kg |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Keshav Chavan (Proprietor)
Guru Dattatreya Polypack
4th E Cross, No.16, Ground Floor, Vinayakanagar, Kamakshipalya
Bengaluru - 560079, Karnataka, India