Providing you the best range of plastic rice bags, non woven rice bags and bopp printed pp owen snack15 fertiliser bag with effective & timely delivery.
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Bag Style | Laminated Woven |
| Material | Plastic |
| Size | 8*8*5 Inch |
| Printing Type | Printed |
| Closure Type | Open Mouth |
| Handle Type | Without Handle |
| Usage/Application | Rice Packaging |
| Pattern | Printed |
| Bag Color | Green |
| Surface Finish | Glossy |
| Bag Feature | Laminated |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 50 Kg |
| Storage Capacity | 25kg |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Bag Type | Bopp laminated bag |
| Printing Type | Gravure Print |
| Material | BOPP laminated bag |
| Bag Color | Multi Color |
| Handle Type | Without Handle |
| Usage/Application | Rice Packaging |
| Color | Multi Color |
| Bag Thickness | 100 GSM |
| Bag Shape | Gusseted |
| Closure Type | Open Top |
| Usage | Basmati Rice |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 25 kg |
| Storage Capacity | 20kg |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 25 kg |
| Capacity | 25 Kg |
| Bag Feature | Laminated |
| Color | multi colour |
| Bag Color | Multi Color |
| Bag Size | 19x32 inch |
| Usage | Fertilizer |
| Top Finish | Open Mouth |
| Property | Laminated |
| Printing Type | Multicolor |
| Pattern | Printed |
| Bottom Stitching | Double Stitch |
| Material | HDPE |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Keshav Chavan (Proprietor)
Guru Dattatreya Polypack
4th E Cross, No.16, Ground Floor, Vinayakanagar, Kamakshipalya
Bengaluru - 560079, Karnataka, India