Our product range includes a wide range of plastic food packaging bag, packaging printed poly bag, printed packaging bag, supermarket plastic packaging bag, polymer bread packaging bag and bread packaging bag.
₹ 220 / Kilogram Get Latest Price
| Capacity | 250g |
| Pouch Type | 3-Side Seal Pouch |
| Base Material | LDPE |
| Printing Technique | Flexographic |
| Pouch Lamination | Single Layer Lamination |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Printing & Customization | Custom Printed |
| Pouch Pattern | Printed |
| Packaging Size | 7 x 9 in |
| Size | 6*4 inches (Multiple Sizes Available) |
| Finish | Glossy Finish |
| Colors | Transparent |
| Safety Features | Food Grade |
| Pouch surface Finish | Matte, Glossy |
| Country of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 60 Kilogram
₹ 180 / Kilogram Get Latest Price
| Material Type | LDPE |
| Bag Type | PACKING POUCH |
| Size (W x L) | 7 x 10 inch |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Usage | Packaging, Grocery |
| Features | Food Grade |
| Pattern | Printed |
| Is It Water Proof | Water Proof |
Minimum order quantity: 60 Kilogram
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Bag Material | Polyester |
| Print Type | Flexo print |
| Bag Style | 3 side seal pouch |
| Material | Polythene |
| Bag Capacity | 2 kg |
| Handle Type | 3 side seal pouch |
| Bag Finish | Glossy |
| Bag Type | Printed Bags |
| Usage Application | Food Delivery |
| Printing Side | Both Side |
| Style | Punch |
| Closure Type | Open |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White and Blue |
| Usage | Packaging |
Minimum order quantity: 60 Kg
₹ 220 / Kilogram Get Latest Price
| Bag Type | Three-Side Seal Pouch |
| Capacity | 1 Kg |
| Material | Plastic |
| Closure Type | Open |
| Printing Technique | Flexography |
| Lamination | SINGLE LAYER |
| Usage/Application | Packaging Pouch |
| Color | Transparent |
| Pattern | Printed |
| Surface Finish | Glossy |
| Waterproof | Yes |
| Food Grade | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 60 Kilogram
₹ 220 / Kilogram Get Latest Price
| Material | PP (Polypropylene) |
| Capacity | 1 kg |
| Bag Type | Printed |
| Base Material | Polymer |
| Printing Colors | 2 Colors |
| Pouch Pattern | Printed |
| Printing Technique | Flexographic |
| Colors | Transparent |
| Packaging Type | Bag |
| Additional cost Items | Dye Cylinder Cost |
| Country of Origin | Made In India |
| Features | Waterproof |
Minimum order quantity: 60 Kilogram
₹ 220 / Kilogram Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Material | Plastic |
| Pattern | Printed |
| Size | 6*4 inches (Multiple Sizes Available) |
| Bag Type | Printed |
| Base Material | LDPE |
| Printing Colors | 2 Colors |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Transparent |
| Printing Technology | Flexo Printing |
| Additional cost Items | Dye Cylinder Cost |
| Country of Origin | Made In India |
| Waterproof | Yes |
Minimum order quantity: 60 Kilogram
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Bag Type | Three-Side Seal Pouch |
| Capacity | 1 Kg |
| Base Material | PP (Polypropylene) |
| Size | 6*4 inches (Multiple Sizes Available) |
| Printing Technique | Flexography |
| Type of Pouch | 3 Side Sealed Pouch |
| Minimum Order Quantity | 100 Kgs |
| Lamination | SINGLE LAYER |
| Color | White |
| Features | Transparent Window |
| Country of Origin | Made In India |
| Pattern | Printed |
| Usage | Packaging |
| Waterproof | Yes |
Minimum order quantity: 60 Kg
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Type of Pouch | 3 Side Sealed |
| Bag Type | Pillow Pouch |
| Capacity | 1kg |
| Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Application | Food Packaging |
| Printing Technique | Flexography |
| Lamination | Single layer |
| Usage/Application | Shopping |
| Pouch Pattern | Printed |
| Pouch Finish | Glossy |
| Features | Transparent Window |
| Design | Readymade |
| Additional cost Items | Dye Cylinder Cost |
| Country of Origin | Made In India |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 60 Kg
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Closure Type | Open |
| Bag Type | 3 Side Sealed Pouch |
| Handle Type | No Handle |
| Size/Dimension | 8 x 12 inch |
| Capacity | 1 kg |
| Color | Transparent |
| Shape | Flat |
| Material | LDPE |
| Pattern | Printed |
| Transparency | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 60 Kg
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Material | LDPE |
| Pouch Size | 4×6 inch |
| Pouch Style | Flat |
| Closure Type | Open Top |
| Usage Application | Food Packaging |
| Pouch Color | Transparent |
| Print Type | Flexo Print |
| Special Features | Food Grade |
| Recyclability | Recyclable |
Minimum order quantity: 60 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Bag Type | Shopping Bag |
| Handle Type | D Cut |
| Material | Plastic |
| Bag Pattern | Printed |
| Color | White |
| Usage/Application | Shopping |
| Size | 14/20 |
| Material Grade | HM |
| Printing Side | Both Side |
| Printing Colors | 1 Color |
| Usage Industry | Retail |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
| Waterproof | Yes |
Minimum order quantity: 60 Kg
Keshav Chavan (Proprietor)
Guru Dattatreya Polypack
4th E Cross, No.16, Ground Floor, Vinayakanagar, Kamakshipalya
Bengaluru - 560079, Karnataka, India