Our product range includes a wide range of pp woven snak bags for industrial use, pp woven sack bags for rice and polypropylene bulk bags.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Bag Capacity | 25 kg |
| Bag Thickness | 110 gsm |
| Material | HDPE |
| Storage Capacity | 25kg |
| Lamination | Laminated |
| Bag Width | 50 cm |
| Bag Length | 80 cm |
| Size | 19x28 |
| Usage/Application | Food Industrie |
| Color | White |
| Is It Reusable | YES |
| Bag Color | Multicolor |
| Printing | Multi Color |
| Top Type | Open Top |
| Bottom Type | Stitched Bottom |
| Capacity | 25 KG |
| Industrial Use | Food |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 7000 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25 Kg |
| Bag Type | PP Woven Laminated |
| Printing Type | Rotogravure Print |
| Storage Capacity | 25KG |
| Bag Color | Multi Color |
| Bag Feature | Laminated |
| Material | HDPE |
| Size | 19X28 |
| Brand | CUSTOM BRAND |
| Usage/Application | RICE BAG |
| Design/Pattern | Printed |
| Color | White |
| Customized | Yes |
| Is It Reusable | YES |
| Bag Thickness | 100 GSM |
| Bag Shape | Gusseted |
| Closure Type | Open Top |
| Usage | Basmati Rice |
| Industrial Use | Food |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material | LD |
| Bag Capacity | 100 KG |
| Safe Working Load | 5 kg |
| Bag Design | 3 side seal |
| Application | Fertilizer Packaging |
| Top Option | Open Top |
| Bottom Option | open top |
| Usage/Application | PP |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Bag Color | Natural |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Kg
Keshav Chavan (Proprietor)
Guru Dattatreya Polypack
4th E Cross, No.16, Ground Floor, Vinayakanagar, Kamakshipalya
Bengaluru - 560079, Karnataka, India