Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer pp woven d cut bag and papad pp bags.
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Material | PP |
| Bag Capacity | 5 kg |
| Lamination | Laminated |
| Bag Width | 40 cm |
| Bag Length | 50 cm |
| Bag Color | Milky White |
| Printing | Single Color |
| Top Type | Open Top |
| Bottom Type | Stitched Bottom |
Minimum order quantity: 60 Kg
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Material | pp |
| Bag Capacity | 10 KG |
| Safe Working Load | 1/2 kg |
| Bag Design | 3 side seal |
| Application | Construction Material Packaging |
| Top Option | Open Top |
| Bottom Option | Flat Bottom |
| Usage/Application | Papad Bags |
| Color | Transparent |
| Pattern | Printed |
| Loop Lifting | 2 Loops |
| Liner Type | No Liner |
| Bag Color | Natural |
| Coating | Uncoated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 60 Kg
Keshav Chavan (Proprietor)
Guru Dattatreya Polypack
4th E Cross, No.16, Ground Floor, Vinayakanagar, Kamakshipalya
Bengaluru - 560079, Karnataka, India